ميخ های نواری ويستا

" ویستا " در فرهنگ فارسي به معنای علم و دانش و درفرهنگ لاتین به معنای چشم انداز مي باشد.

پروسه تولید ميخ های نواری دو  یا  سه مرحله ای است که در ابتدا میخ های مورد نیاز این گروه از محصولات با قطر ها و طولهای منطبق براستانداردهای بین المللی و به شکل میخ های معمولی تولید  شده سپس بمنظور ایجاد فرمهای فیزیکی دنده ای و مته ای روی میله (ساق ) تحویل واحد اسقرارماشین های رولینگ شده و پس از فرم دهی توسط  قالب های مخصوص ،  بمنظور نوارشدن به سالن ماشین های کولیتینگ  انتقال  داده میشوند تا توسط آنها میخ ها  به روش جوش الکتریکی با دو  رشته سیم مسوار نوار شده و در ادامه  با آغشته شدن میخ ها  به رزینی بنام" ونیل " که سبب روان سازی  وکاهش مقاومت میخ در فرو رفتن بداخل چوبهای خشک و سخت (نیروی اصطکاک) وکاهش سرعت  زنگ  زدگی ( اکسیدشدن ) میخ در چوب های  تر و تازه  میگردد، بصورت کویل (کلاف گرد ) باقطریکسان متناسب با مخزن میخکوبها  و با تعداد میخ تعریف شده متناسب با گیج( قطرمیخ)  ودرکلاف های 400-150 عددی جمع آوری شده  و توسط  اپراتور، در کارتن های نواری ویستا  بسته بندی میگردند.

واحد عرضه و فروش این گروه از محصولات صرفا براساس کارتن و تعداد میخ موجود درآن بوده که برروی کارتن های بسته بندی درج می گردد.

 


ميخ های نواری دنده ای  " ویستا "

دارای حلقه های كونيك یا مخروطي متوالي برروی بدنه (ساق)میخ هستند كه به راحتي داخل چوب فرو رفته و به شدت با بافت های چوب درگير شده وچنان استحكامي را دراتصال بوجود می آورند كه جداسازی آن بسیاردشوار خواهد بود. بلحاظ تنوع در سایز و بسته بندی و تعداد در کارتن با سایر میخ های نواری یکسان و به لحاظ قیمت فروش با میخ های نواری مته ای دارای قیمتی یکسان میباشند.اتصالاتی را که میخ های نواری دنده ای در چوبهای خشک ایجاد میکنند بقدری محکم است که تنها درصورت شکستن چوب قادر به جداسازی یا درآوردن میخ خواهید شد . این فرم از میخ نواری نیزبا تمامی مدلهای میخکوب نواری بادی ویستا قابل استفاده میباشند. 

موارد کاربرد

 • ساخت انواع پالت و باکس های چوبی استاندارد جهت صادرات کالاهای وزین و گران قیمت که استحکام اتصالات و حفظ سلامت کالا از اهمیت بسزایی برخورداراست  مانند پتروشیمی ها و...
 • ساخت انواع غلاف یاجعبه های چوبی حمل مهمات وجام شیشه که درحمل و نقل بسیار پر ریسک هستند.
 • ساخت کندو زنبورعسل که بطور مرتب و دوره ای جابجایی های منطقه ای دارند.
 • ساخت انواع کلافهای چوبی  مبل های راحتی و میز و صندلی و بوفه و کمد وغیره که سبب افزایش کیفی کار وافزایش ضریب اطمینان در ارائه گارانتی و دادن تضمین دوام بیشتر به خریدارمیگردد.
 • درساخت پالتها یا جعبه های چوبی ویژه محصولات کشاورزی و غذایی که بصورت مایع یا نیمه جامد بوده و سلامت کالا در حمل ونقل جاده ای از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • درمعماری و دکوراسیون داخلی منازل و اماکن عمومی کاربرد دارد. 

ميخ های نواری مته ای " ویستا "   

بدليل فرم فيزيكي وشيارهای جلو برنده که روی میله (ساق ) میخ ها ایجاد شده هنگام فرورفتن بداخل چوب ، حركتي چرخشي يا دوراني در جهت عقربه های ساعت داشته ً و ميخ را به سمت جلو هدايت کرده و تخته زیرین را با قدرت به سمت تخته رویین میکشاند که سبب ایجاد اتصالی محكم و مطلوب میگردد. هرچه دانسیته چوب های مصرفی بالاترباشد عملکرد میخ های نواری مته ای در ایجاد اتصال افزایش می بابد. ترجیحا از این فرم میخ درساخت انواع سازه های چوبی که بعضا" نیاز به تغییرکاربری وجداسازی اتصالات چوبی بمنظور استفاده مجدد از تخته های برشی آن در ساخت  مصنوعاتی دیگر دارد ،استفاده میشود زیرا سختی اتصالات باندازه فرم دنده ای نیست که سبب شکستن چوب یا تخته ها هنگام جداسازی اتصالات گردد. این فرم از میخهای نواری نیز بلحاظ تنوع در سایز و بسته بندی و تعداد در کارتن با سایر میخ های نواری یکسان وبه لحاظ قیمتی نیزبا میخ های نواری دنده ای یکسان میباشند.  

میخ های نواری ساده " ویستا "  

این فرم از میخ نواری بلا فاصله پس از تولید توسط ماشین میخ سازی جهت نوارشدن به ماشین کولیتینگ سپرده می شود و هیچگونه عملیات فرم دهی روی میله (ساق) این میخها صورت نمی گیرد .کاملا مشابه میخ های نجاری معمولی دستی هستند و تنها وجه تمایز آنها در نوار شدن با دو رشته سیم مسوار بروش جوش الکتریکی است که قابلیت کاربرد درمیخکوبهای بادی را پیدا کرده وسبب سرعت عمل بالا یی درساخت انواع مصنوعات چوبی می شوند.اغلب صاحبان کارگاه هایی از این فرم میخ استفاده میکنند که بحث قیمت تمام شده و حاشیه سود سازه هایشان در رقابت تنگاتنگ بسیار محدود و بسته است تا حدی که تفاوت قیمت میخ های نواری مته ای یا دنده ای بازارفروششان را دچارمشکل مینماید و یا سازه هایشان بگونه ای طراحی شده اند که یکبار مصرف بوده و استحکام اتصالات درحد نسبی مورد قبول طرفین سازنده و خریدارمیباشد . این فرم از میخ های نواری نیز بلحاظ تنوع درسایز و بسته بندی و تعداد در کارتن با سایر میخ های نواری یکسان  اما به لحاظ قیمتی بعلت حذف پروسه فرم دهی ارزانتر از فرم دنده ای و مته ای می باشند.    

موارد کاربرد  

 • پالت های چوبی سبک

 • چهارچوب های چوبی درب و پنجره

 • چهارچوب های زیر یخچالی و اجاق گاز جهت بسته بندی محصول.

 • صفحه فلنچ قرقره کابل های سایز کوچک که نوک میخ ها از پشت کار پرچ یا خم میشوند.

 • اتصالات چوبی موقت جهت آماده سازی سازه برای پیچ و مهره کردن اتصالات

 • انواع شاسی های چوبی یکبارمصرف

 • انواع سازه های چوبی که بصورت سری کاری(انبوه) تولید می شوند اعم ازچهارپایه،نردبان چوبی، جعبه های چوبی میوه وسبزیجات و.... 


مزايای استفاده از ميخ های نواری ویستا

تقليل ضايعات میخ مصرفی

اتوماسيون خط توليد

صرفه جويی اقتصادی(جايگزيني ميخ نواری با طول و قطر كمتر با ميخ های معمولي با طول وقطربیشتر)

كاهش بهای تمام شده

سرعت و سهولت انجام كار

افزايش راندمان توليد

استفاده بهينه از نيروی كار

افزايش كيفيت محصول 

تضمين استحكام اتصالات

افزایش راندمان تولیدات


 

نشانی : تهران، خیابان دکتر شریعتی، خیابان ملک، پلاک 50، طبقه اول

کدپستی :۱۵۶۵۷۹۴۱۱۶

تلفن تماس :  ۷۷۵۲۳۰۰۰(۹۸۲۱+)

فکس :  ۷۷۵۳۶۰۶۰ (۹۸۲۱+)

ایمیل:  info@vistanail.com

با ارسال آدرس ایمیل خودتون از جدیدترین اطلاعات در مورد محصولات ما مطلع شوید.
Preloader